you're reading...
Codzienność, Polityka

Tragikomedia rządowa czyli Twitter zablokowany

tweet 3W zeszłym tygodniu decyzją premiera Erdoğana i jego rządu oficjalnie w całej Turcji został zablokowany Twitter. Nie jest to dla nikogo tutaj wielkim zaskoczeniem, gdyż premier wielokrotnie zapowiadał, że portale społecznościowe typu Facebook i Twitter, siedlisko wszelkiego chuligaństwa, rozpusty i zła, zostaną unieszkodliwoine. A że zbliżają się wybory samorządowe i opozycja staje się bardziej aktywna, w dodatku wiele niewygodnych faktów dla AKP zaczyna wychodzić na jaw, w tym ciemne sprawki korupcyjne, więc próbuje się jakoś ukręcić łeb Hydrze. Najprostrzym sposobem wydało się zablokowanie przepływu informacji czyli na przykład zakaz bardzo popularnego tutaj ćwierkania.

Nie byłoby w tym nic śmiesznego, bo brak wolności słowa nie jest powodem do żartów, tym bardziej, że turecka wolność w tym zakresie jest bardzo ograniczona (wystarczy spojrzeć ilu dziennikarzy odsiaduje kary w więzieniach), gdyby nie fakt, że wszyscy doskonale wiedzą jak zakaz obejść. Nie trzeba być genialnym hakerem, aby zmienić adres IP i dalej swobodnie twittować. Tak też się stało i cała Turcja zamiast zamilknąć rozćwierkała się na dobre. Swój sprzeciw przeciwko decyzji Erdoğana wyraził nawet sam prezydent (notabene należący do tej samej partii co premier) publikując tekst na Twitterze oczywiście. Natomiast szczyt absurdu i fantazji w jednym osiągnął asystent samego premiera, który na zablokowanym portalu radośnie informował o kolejnym przedwyborczym spotkaniu „Dziś będziemy w Manisie…”

O, i pisząc ten tekst dowiedziałam się, że został zablokowany też YouTube…

Powodzenia, Panie Premierze!!!

prezydent tweet

„Mam nadzieję, że ten zakaz nie będzie trwał długo. Blokowanie mediów społecznościowych nie może być akceptowane.” (Prezydent Turcji)

Asst. Prime Minister Bulent Arinc's Tweet

„Dziś będziemy w Manisie…”

tweet1

Media społecznościowe to grzech!

Reklamy

Dyskusja

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Archiwum

Reklamy
%d blogerów lubi to: