you're reading...
Ludzie, Miejsca

Tom Cruise a koniec świata

Koniec świata się zbliża, pomyślałam więc, że wato coś napisać. I już się zabierałam za przygotowywanie długich, płaczliwych podziękowań, takich prawie jak na dorocznej gali rozdania Oscarów, a tu nagle łamiąca wiadomość (uwielbiam to określenie) zwaliła mnie z nóg i zaczęłam zastanawiać się nad zmianą planów na piątek. Bo – UWAGA! UWAGA! – dwa miejsca mają zostać ocalone, a jedno z nich znajduje się oczywiście w Turcji! W dodatku całkiem niedaleko od Bursy – jakieś 5 h samochodem.  I najważniejsze, wśród ocalonych znajdzie się Tom Cruise, bo jak podaje prasa i wszelkie inne źródła, aktor  specjalnie na tę okoliczność wynajął dom w Şirince, wiosce, którą ma ominąć Armagedon.

Tom CruiseMieszkancy Sirince i Tom

Şirince jest niewielką miejscowością położoną na wybrzeżu Morza Egejskiego, oddaloną kilka kilometrów od Efezu i zamieszkaną przez ponad 600 mieszkańców. Znane jest przede wszystkim z produkcji pysznych, słodkich, owocowych win. Można tam też zobaczyć Kościół św. Jana Chrzciciela, a na plebanii degustować słynny, wspomniany wcześniej trunek (przez Matkę Sikorską nazwany zgrabnie „Mózgotrzepem”). Co najważniejsze, w okolicy znajduje się dom, w którym w ostatnich latach życia prawdopodobnie mieszkała Maria, matka Jezusa. Co roku to miejsce odwiedzają tysiące pielgrzymów i turystów. I według niektórych, właśnie dzięki Marii, wioska zostanie nienaruszona.

SirinceNMPOLYMPUS DIGITAL CAMERA

I w tym miejscu następuje zagwozdka – co wspólnego ma kalendarz Majów z Marią Dziewicą? Szukając odpowiedzi na to pytanie, zastanawiam się jednocześnie, czy przypadkiem nie zrezygnować z lotu do Polski i nie przeczekać wszystkiego u boku boskiego Toma.  Swoją drogą, ciekawe jaki bilet kupił: w jedną stronę czy powrotny? 😀

wino1Mózgotrzep na plebanii

Reklamy

Dyskusja

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Archiwum

Reklamy
%d blogerów lubi to: